Hoppa till huvudinnehåll

Den här sidan använder cookies. Om du fortsätter använda sidan så accepterar du användande av cookies.

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Kontakta oss för en arbetsträningsplats

Är du intresserad av att arbetsträna i någon av våra verksamheter? Välkommen att ta kontakt med någon av våra handledare och boka in ett studiebesök.

Handledare att kontakta:

Second hand transport, sortering och värdering

Murmästarvägen 1 - Sätra/Bredäng
Linda McMahon       08-68 42 3413          linda.mcmahon@stadsmissionen.se
Linus Lauthers         08-68 42 3467          linus.lauthers@stadsmissionen.se

Second handbutiker

Köpmangatan 15 - Gamla stan
Erika Rougeux          08-68 42 3455         erika.rougeux@stadsmissionen.se

Hagagatan 3 - Vasastan
Emilia Nordgren     08-68 42 3401        emilia.nordgren@stadsmissionen.se

Hantverkargatan 78 - Kungsholmen
Beatrice Chellig         08-68 42 3435        beatrice.chellig@stadsmissionen.se

Skånegatan 75 - Södermalm
Cecilia Bonde          08-68 42 3450         cecilia.bonde@stadsmissionen.se

Hornsgatan 58 - Södermalm
Regina Konidaris       08-68 42 3441         regina.konidaris@stadsmissionen.se

Centrumslingan 23 - Solna
Jenna Walter             08-68 42 3460        jenna.walter@stadsmissionen.se  

Murmästarvägen 1 - Sätra/Bredäng 
Abdelhak Akrour/Abbe    08-68 42 3444    abdelhak.akrour@stadsmissionen.se

Väsby centrum - Upplands väsby
Annika Cederberg     08-68 42 3465         annika.cederberg@stadsmissionen.se

Liljeholmstorget - Liljeholmen   
Iggy Dizdar                08-68 42 3445         iggy.dizdar@stadsmissionen.se

Storforsgränd 1 - Farsta centrum
                                  
08-68 42 3008
 
Siroccogatan 20 - Sickla/Nacka 
Germán Pascual       08-68 42 3434         german.pascual@stadsmissionen.se 

Vännäsgången - Vällingby  
Lisa Olsson          08-68 42 3425        lisa.olsson@stadsmissionen.se

Hallunda torg - Hallunda/Botkyrka
Jimmy Loefgren         08-68 42 3469         jimmy.loefgren@stadsmissionen.se

Strandgatan 6-8 - Södertälje
Jimmy Svensson       08-6842 3475          jimmy.svensson@stadsmissionen.se
 
ReTuna Folkestaleden 5 - Eskilstuna 
Eva Back                   08-68 42 3432          eva.back@stadsmissionen.se

Remake 

Textil ateljée, Murmästarvägen 1 - Sätra
Ingrid Nyman   08-68 42 3479    ingrid.nyman@stadsmissionen.se

Textil ateljée, Fryksdalsbacken 12 - Farsta Strand
Mia Ek Pettersson    08-68 42 3490    mia.ekpettersson@stadsmissionen.se

Butik/ textil ateljée, Sköldvägen 10 - Sollentuna 
Malin Grotherus        08-68 42 3477    malin.grotherus@stadsmissionen.se

Butik Klarabergsgatan 33 - City
Karin Sterner    08-68 42 3430    karin.sterner@stadsmissionen.se     

Grillska Husets restaurang, café, bageri och konferens

Stortorget 3, - Gamla stan
Fidelia Hjelte    08-68 42 3367    fidelia.hjelte@stadsmissionen.se 

Matmissionen, matbutik

Veddestavägen 15, - Järfälla 
Jenny Rydell    08-68 42 3439    jenny.rydell@stadsmissionen.se

Bäckvägen 147, - Hägersten
Nicci Herrero   08-68 42 3496   nicco.herrero@stadsmissionen.se

Vill du veta mer?
Vänligen kontakta oss på: